Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Który streczer wybrać?

Neckstretcher świetnie sprawdzi się w rozluźnianiu mięśni przykręgosłupowych odcinka szyjnego. Ruchomą rolkę Neckstreczera można umiejscowić bliżej potylicy, w środku odcinka szyjnego lub bliżej ramion. Jej spiczasta budowa powoduje, że kręgi delikatnie się rozsuwają, uwalniając układ nerwowy od ucisków, a Ciebie od dolegliwości neurologicznych. Dzisiejszy tryb życia – brak ruchu, częste pochylanie głowy w stronę ekranu komputera, bardzo obciążające kark „zwieszenie głowy” nad ekranem telefonu czy książką, powoduje spięcia mięśni w odcinku szyjnym. Szyjny odcinek kręgosłupa jest kluczowy dla funkcjonowania całego ciała, ponieważ przez niego biegną wszystkie nerwy z mózgu na obwód. Nie tylko nerwy ruchowe i czuciowe, ale również nerwy układu autonomicznego, z nerwem błędnym (vagus nerve) na czele, który unerwia wiele narządów wewnętrznych. Z tego odcinka kręgosłupa wychodzi na obwód również unerwienie naszych rąk, ramion, mięśni grzbietu, twarzy, opon mózgowych, stąd dbałość o dobry stan napięcia mięśni karku i szyi, jest ważnym elementem higieny ciała.
Backstretcher i Sporstreczer

Są idealne do terapii i profilaktyki bólów kręgosłupa. Bardzo łatwe stosowanie, które przynosi wspaniałe efekty! Są przeznaczone dla osób, które odczuwają dolegliwości w okolicy lędźwiowo-krzyżowej lub piersiowej i szyjnej, chcą zniwelować ból oraz poprawić elastyczność kręgosłupa. Backstreczer jest znacznie krótszy i niższy od Sportstreczera, przez co generuje dużo łagodniejsze wygięcie kręgosłupa. Oznacza to delikatniejsze oddziaływanie, z czego będą zadowolone osoby o mniejszej ruchomości kręgosłupa. Backstreczer szczególnie polecamy osobom starszym z bólami pleców, objawami rwy kulszowej, ostrogi piętowej, pogłębioną kifozą piersiową (garbiącym się). Sportstreczer polecamy osobom z bardziej elastycznym kręgosłupem, uprawiającym sport, a także osobom wyższym (powyżej 185 cm).
Jak stosować streczery?
W ciągu dnia na kręgosłup działają siły ściskające, zwiększające napięcie mięśni. Najczęściej przebywasz w pozycji przeciwstawnej do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Pochylasz się, garbisz, głowę wysuwasz do przodu, zaokrąglasz ramiona. Z czasem mięśnie zaczynają się skracać i deformują krążki międzykręgowe. Pozwól mięśniom odpocząć! Twoja pozycja na streczerze umożliwia odtworzenie prawidłowej lordozy lędźwiowej i kifozy piersiowej, wyprostowanie zgarbionych pleców, a odczucie relaksacji spowoduje, że Twój mózg polubi zrelaksowane mięśnie.
Tylko kilka minut wystarczy, żeby zrelaksować się i odczuć ulgę po całym dniu pracy, albo z samego rana oraz zawsze wtedy, kiedy czujesz napięcie mięśni pleców. Kładziesz się na streczerze, a jego konstrukcja i działanie grawitacji, w całkowicie bezpieczny sposób rozciąga mięśnie i więzadła przykręgosłupowe. Zwiększają się przestrzenie międzykręgowe i minimalizują uciski na nerwy. Ta metoda regeneracji kręgosłupa jest niezastąpiona, ponieważ pozwala na jednoczesne rozciąganie i relaksację przy zachowanych krzywiznach fizjologicznych. Streczery umożliwiają rozciąganie mięśni i więzadeł od strony brzusznej i grzbietowej w jednym czasie. Tego efektu nie da się osiągnąć w czasie masażu pleców, ani wisząc na drążku, kiedy niemożliwa jest pełna relaksacja. O ile masaże są bardzo przyjemne, to przecież leżysz płasko i korzystasz z nich zbyt rzadko, aby zapobiec zmianom zwyrodnieniowym. Dobry masażysta to skarb, ale streczer miej w domu do codziennej higieny Twojego kręgosłupa. Dbaj o niego lepiej niż dbasz o zęby, bo przecież kręgosłupa wymienić się nie da. Streczery to bardzo dobra inwestycja w zdrowie Twoje i Twojej rodziny, bo ze streczera mogą korzystać wszyscy, również dzieci zagrożone skoliozą. Ja zabieram swój również na dłuższe wyjazdy. Po męczącej podróży samochodem można na nim kapitalnie odpocząć.

 

Zaufanie i doświadczenie Dlaczego warto nas wybrać?

Zdrowa alternatywa dla wielu leków.

Właściwie dobrane parametry elektrostymulacji pozwalają nie tylko wzmocnić mięśnie, zregenerować nerwy obwodowe czy złagodzić spastyczność. Wielu naszych pacjentów dotkniętych bólem o lekkim lub umiarkowanym natężeniu redukuje lub całkowicie wyklucza leki przeciwbólowe. Przykładem na to jest kilkunastoletnia współpraca m.in. z Poradnią Bólu w Poznaniu.

Fachowa pomoc w doborze urządzeń i terapii.

Poza sprzedażą sprzętu i gabinetami neurorehabilitacji prowadzimy kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kupując sprzęt u nas możesz liczyć na fachową pomoc opartą o wiedzę i doświadczenie. Pacjentom których stan nie pozwala nas odwiedzić pomagamy prowadząc oparte o wnikliwy wywiad konsultacje zdalne - do rozwiązanie dużo skuteczniejsze niż gotowe programy. W elektroterapii i sEMG specjalizujemy się od 1999 roku.

Diagnostyka i ćwiczenia EMG biofeedback.

Na każdej z wizyt wykonujemy zarówno diagnostykę sEMG jak i trening EMG biofeedback dlatego zamiast korzystać z gotowych programów indywidualnie dobieramy parametry terapii. Dzięki treningowi z bardzo czułym elektromiografem nasi pacjenci uczą się w jaki sposób przywracać utraconą sprawność, nawet jeśli ruch nie jest jeszcze widoczny.