Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Jak używać stretcherów kręgosłupa?

Cała terapia polega na regularnym (najlepiej codziennym) położeniu się na streczerze na 10 – 15 minut i całkowitym zrelaksowaniu napięcia mięśni.

  • Połóż streczer na twardym podłożu, najlepiej na dywanie.
  • Wsuwaj się na streczer pomału, zrelaksuj napięcie mięśni.
  • Możesz co kilka minut zmienić położenie ciała na streczerze, przesuwając się o kilka centymetrów górę lub w dół i ponownie skupić się na zrelaksowaniu napięcia mięśni całego ciała.
  • Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów ani ćwiczeń.
  • Możesz przenieść ramiona za głowę, ułożyć je na brzuchu, albo wzdłuż tułowia.
  • Jeżeli poczujesz ból, drętwienie mięśni lub silny dyskomfort, przesuń się o kilka centymetrów w górę lub w dół.
  • Zsuwaj się ze streczera pomału lub przewróć na bok.
  • Po stretchingu wykonaj klęk podparty i „koci grzbiet”.

Zapytaj Twojego fizjoteraputę lub lekarza o inne ćwiczenia rozciągające kręgosłup. Jeśli w początkowym okresie korzystania odczuwasz niewygodę, podłóż pod głowę poduszkę lub wałek. Aby złagodzić początkowy dyskomfort jeśli Twoje mięśnie pleców są obolałe, możesz położyć na streczer koc lub ręcznik, Kiedy wstaniesz ze streczera, poczujesz, że warto było chwilę pocierpieć. Systematyczne korzystanie ze streczera przywróci Twojemu kręgosłupowi elastyczność a Tobie dobre samopoczucie.

Zaufanie i doświadczenie Dlaczego warto nas wybrać?

Zdrowa alternatywa dla wielu leków.

Właściwie dobrane parametry elektrostymulacji pozwalają nie tylko wzmocnić mięśnie, zregenerować nerwy obwodowe czy złagodzić spastyczność. Wielu naszych pacjentów dotkniętych bólem o lekkim lub umiarkowanym natężeniu redukuje lub całkowicie wyklucza leki przeciwbólowe. Przykładem na to jest kilkunastoletnia współpraca m.in. z Poradnią Bólu w Poznaniu.

Fachowa pomoc w doborze urządzeń i terapii.

Poza sprzedażą sprzętu i gabinetami neurorehabilitacji prowadzimy kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kupując sprzęt u nas możesz liczyć na fachową pomoc opartą o wiedzę i doświadczenie. Pacjentom których stan nie pozwala nas odwiedzić pomagamy prowadząc oparte o wnikliwy wywiad konsultacje zdalne - do rozwiązanie dużo skuteczniejsze niż gotowe programy. W elektroterapii i sEMG specjalizujemy się od 1999 roku.

Diagnostyka i ćwiczenia EMG biofeedback.

Na każdej z wizyt wykonujemy zarówno diagnostykę sEMG jak i trening EMG biofeedback dlatego zamiast korzystać z gotowych programów indywidualnie dobieramy parametry terapii. Dzięki treningowi z bardzo czułym elektromiografem nasi pacjenci uczą się w jaki sposób przywracać utraconą sprawność, nawet jeśli ruch nie jest jeszcze widoczny.