Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Streczery kręgosłupa

Dlaczego rozciąganie kręgosłupa ma wpływ na zdrowie?

Rozciąganie kręgosłupa – kluczowe działanie usprawniające czynność układu nerwowego i umożliwiające leczenie wielu chorób i dolegliwości bólowych

Chińczycy nazywają kręgosłup „Drzewem Życia”. Bardzo wiele dolegliwości o których często się mówi, że mają podłoże idiopatyczne (nieustalone), ma swoje źródło w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa.. Oceniając u pacjentów wpływ zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa na czynność układu nerwowego, całkowicie się z tym zgadzam. Każdy długotrwały ucisk krążków m-kręgowych na korzenie nerwowe lub oponę rdzenia, powoduje ich niedokrwienie i zaburzenia przewodnictwa nerwów. Skutki to mrowienia, drętwienie kończyn, zaburzenia czucia, ukrwienia, osłabienie lub zanik mięśni, bóle stawów, szumy uszne, bóle głowy, zaburzenia funkcji narządów wewnętrznych (np. pęcherza, jelit, macicy, zwieraczy, cewki i wielu innych).
Jeżeli chcesz sprawdzić, w jaki sposób kręgosłup wpływa na czynność układu nerwowego lub pozbyć się problemów z którymi zmagasz się być może od lat- umów się z nami na badanie EMG. Rezonans kręgosłupa może nie ujawnić konfliktów z układem nerwowym, bo leżysz nieruchomo, a przecież bóle pojawiają się w czasie ruchu lub w pozycji spionizowanej. My wykonujemy badanie czynnościowe w sposób, który pozwala ujawnić konflikty z układem nerwowym w różnych pozycjach ciała i znaleźć przyczynę choroby.
Jeżeli krążki między-kręgowe są uciskane wskutek utrwalonych napięć mięśniowych, ulegają dehydratacji związanej ze wzrostem ciśnienia osmotycznego. Obniża się ich wysokość, a spłaszczenie może skutkować konfliktami z korzeniami nerwów lub oponą rdzenia. Nie czekaj, aż krążek pęknie i spowoduje ostry stan zapalny lub porażenie mięśni, albo będzie się nadawał jedynie do operacyjnego usunięcia. Ingerencja chirurgiczna jest związana z dużym ryzykiem powikłań. To nieprawda, że kręgosłup się nie regeneruje. Jeżeli zadbasz o regularną relaksację i rozciąganie mięśni otaczających kręgosłup, ich nacisk na krążki zmaleje, poprawi się ukrwienie i uwodnienie krążków, ustąpią konflikty z układem nerwowym. Zapomnisz o problemach z rwą kulszową i częstych bólach. Po prostu – zacznij korzystać ze streczerów. Stretching kręgosłupa jest wskazany szczególnie dla :
osób ze stwierdzonymi zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego lub/i piersiowo-szyjnego
osób pracujących wiele godzin w pozycji stojącej lub pochylonej (np. chirurg, stomatolog, sprzedawca, programista, księgowa i in.),
wszystkich, którzy chcą się uchronić przed skutkami ucisków kręgów na krążki m-kręgowe i na korzenie nerwowe lub rdzeń kręgowy.