Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Jaka jest skuteczność terapii oferowanej przez INNOMED?

Przede wszystkim – w przypadku wystąpienia zaburzeń czynności mięśni lub bólu przewlekłego, spowodowanych uszkodzeniem układu nerwowego, regularne zabiegi stymulacji są podstawową i najważniejszą metodą leczenia. Leki i suplementy mogą wspierać procesy regeneracji układu nerwowego, ale są dalece niewystarczające dla zaistnienia procesu reinerwacji i pożądanych zmian plastycznych w mózgu, pozwalających na usprawnianie.

Rehabilitacja ruchowa i ćwiczenia są ważnym, ale niewystarczającym elementem leczenia. Nie istnieje terapia, która odpowiada na wszystkie potrzeby uszkodzonego układu nerwowego. Rehabilitacja ruchowa nie jest w stanie zastąpić zabiegów stymulacji i terapii EMG-biofeedback, natomiast stymulacje i biofeedback, nie są w stanie zastąpić rehabilitacji ruchowej, Terapie trzeba odpowiednio łączyć.

Stymulacja układu nerwowego i mięśni o odpowiednich dla chorego parametrach jest jedyną, udowodnioną naukowo metodą regeneracji nerwów. Ogranicza stopień niedowładu lub spastyczności, regeneruje mielinę nerwową, przywraca lub usprawnia kontrolę nad czynnością mięśni kończyn, tułowia lub zwieraczy. Właściwe parametry stymulacji można ustalić wyłącznie na podstawie badania EMG-biofeedback realizowanego w czasie wizyty.

Badania EMG i ENG, wykonane w pracowniach elektromiografii na zlecenie lekarza, służą określeniu typu i miejsca uszkodzenia, ocenie przewodnictwa nerwowego oraz diagnostyce w kierunku chorób nerwowo-mięśniowych i nie mają zastosowania w planowaniu zabiegów stymulacji funkcjonalnej w procesie rehabilitacji.

Skuteczność naszych metod opiera się właśnie na łączeniu wysokiej jakości diagnostyki czynności mięśni w badaniu sEMG, z odpowiednim wykorzystaniem stymulacji i ćwiczeń EMG-biofeedback. Rezultaty zależą od bardzo wielu czynników.

Do najważniejszych z nich należą:

  • dobór właściwych parametrów stymulacji w oparciu o badanie sEMG, jedyną, obiektywną metodą oceny napięcia mięśniowego, z której zalet korzystamy już ponad 20 lat
  • dobranie odpowiedniego dla potrzeb chorego stymulatora, elektrod, metodyki terapii (rodzaj stymulacji, terapia biofeedback, ETS etc.)
  • sposobu realizowania terapii w warunkach domowych, poprawności, systematyczności, zaangażowania, czasu poświęcanego na zabiegi,
  • łączenie we właściwych proporcjach stymulacji z rehabilitacją ruchową, stosownie do wskazań
  • kompleksowe, holistyczne podejście, uwzględniające nie tylko potrzeby zdrowotne pacjenta, ale i wsparcie emocjonalne.
  • jeżeli terapia jest stosowana zgodnie z powyższymi zasadami, zawsze działa, ale jeżeli chory w nią wierzy i mocno się angażuje – niewątpliwie działa lepiej.
Zaufanie i doświadczenie Dlaczego warto nas wybrać?

Zdrowa alternatywa dla wielu leków.

Właściwie dobrane parametry elektrostymulacji pozwalają nie tylko wzmocnić mięśnie, zregenerować nerwy obwodowe czy złagodzić spastyczność. Wielu naszych pacjentów dotkniętych bólem o lekkim lub umiarkowanym natężeniu redukuje lub całkowicie wyklucza leki przeciwbólowe. Przykładem na to jest kilkunastoletnia współpraca m.in. z Poradnią Bólu w Poznaniu.

Fachowa pomoc w doborze urządzeń i terapii.

Poza sprzedażą sprzętu i gabinetami neurorehabilitacji prowadzimy kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kupując sprzęt u nas możesz liczyć na fachową pomoc opartą o wiedzę i doświadczenie. Pacjentom których stan nie pozwala nas odwiedzić pomagamy prowadząc oparte o wnikliwy wywiad konsultacje zdalne - do rozwiązanie dużo skuteczniejsze niż gotowe programy. W elektroterapii i sEMG specjalizujemy się od 1999 roku.

Diagnostyka i ćwiczenia EMG biofeedback.

Na każdej z wizyt wykonujemy zarówno diagnostykę sEMG jak i trening EMG biofeedback dlatego zamiast korzystać z gotowych programów indywidualnie dobieramy parametry terapii. Dzięki treningowi z bardzo czułym elektromiografem nasi pacjenci uczą się w jaki sposób przywracać utraconą sprawność, nawet jeśli ruch nie jest jeszcze widoczny.