Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Które elektrody samoprzylepne wybrać?

Elektrody samoprzylepne umożliwiają o wiele bardziej komfortową i selektywną stymulację niż elektrody gumowe owijane namoczoną gąbką. Z elektrodami samoprzylepnymi stymulacja jest o wiele łatwiejsza i bardziej wygodna w stosowaniu, a przede wszystkim, o wiele skuteczniejsza. Zabiegi z elektrodami “gąbkowymi” nie będą tak skuteczne, jak stymulacje z elektrodami samoprzylepnymi, realizowane w domu i regularnie powtarzane (szczególnie przy porażeniach nerwów i zanikach mięśni).

Elektrody samoprzylepne stworzone zostały z myślą o wielorazowym użytku. Każdorazowe naklejenie elektrody zmniejsza jej trwałość oraz powoduje wysuszanie się żelu, dlatego warto zadbać o powierzchnie, do której elektroda będzie przyklejana. Negatywnie na trwałość elektrody wpływa naklejenie jej na skórę owłosioną i suchą. Przed przystąpieniem do stymulacji wskazane jest przemycie skóry ciepłą wodą, aby żel znajdujący się na styku elektrody oraz skóry nie ulegał przesuszeniu. Dla zachowania najwyższej skuteczności i komfortu stymulacji, należy wymieniać elektrody po około 4- 6 tygodniach stosowania.  Pamiętaj, aby zawsze po stymulacji nakleić elektrody na ich plastikowy podkład i schować do woreczka, aby się nie wysuszały. Nie przechowuj elektrod w lodówce, ani w pobliżu źródła ciepła.

Najbardziej uniwersalne i najczęściej stosowane są elektrody 50x50mm. Wybierz te elektrody jeżeli masz wskazania do stymulacji mięśni rąk i ramion, mięśni brzucha, mięśni podudzia (porażenie nerwu strzałkowego lub piszczelowego, opadanie stopy), do stymulacji kręgosłupa lub stymulacji nerwów unerwiających kończyny.

Do stymulacji kręgosłupa w odcinku szyjnym u osób dorosłych i młodzieży lub do stymulacji mięśni kończyn u dzieci w wieku powyżej 3 lat, lepsze będą elektrody 40x40mm.

Niemowlęta i małe dzieci o bardzo szczupłych rączkach, będą potrzebowały elektrod okrągłych o średnicy 25 lub 32 mm. Okrągłe elektrody o średnicy 25 mm, mają zastosowanie również do stymulacji mięśni twarzy lub nerwów twarzy (nerwu trójdzielnego) przy porażeniach (opadanie, powieki, kącika ust, niedosłuch) oraz do selektywnej stymulacji mięśni dłoni.

Elektrody okrągłe o większej średnicy – 5 lub 7 cm, mają zastosowanie do stymulacji dużych partii mięśni, jak np. mięśnie pośladkowe i mięśnie ud, jak również do stymulacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (elektrody fi 50.).

Elektrody podłużne 90×50 mm lub 100×50 mm są wskazane głównie do stymulacji mięśni ud lub czasami do stymulacji nadkręgosłupowej po to, aby objąć stymulacją jak najwięcej korzeni nerwowych.

Wyróżnić można także elektrody o wysokiej elastyczności z serii PALS Platinium amerykańskiej firmy Axelgaard (elektrody o różnych rozmiarach). Charakteryzują się bardzo wysokim stopniem elastyczności, przez co bez problemu można będzie nakleić je na nierównych powierzchniach (np. wokół palca).

Zaufanie i doświadczenie Dlaczego warto nas wybrać?

Zdrowa alternatywa dla wielu leków.

Właściwie dobrane parametry elektrostymulacji pozwalają nie tylko wzmocnić mięśnie, zregenerować nerwy obwodowe czy złagodzić spastyczność. Wielu naszych pacjentów dotkniętych bólem o lekkim lub umiarkowanym natężeniu redukuje lub całkowicie wyklucza leki przeciwbólowe. Przykładem na to jest kilkunastoletnia współpraca m.in. z Poradnią Bólu w Poznaniu.

Fachowa pomoc w doborze urządzeń i terapii.

Poza sprzedażą sprzętu i gabinetami neurorehabilitacji prowadzimy kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kupując sprzęt u nas możesz liczyć na fachową pomoc opartą o wiedzę i doświadczenie. Pacjentom których stan nie pozwala nas odwiedzić pomagamy prowadząc oparte o wnikliwy wywiad konsultacje zdalne - do rozwiązanie dużo skuteczniejsze niż gotowe programy. W elektroterapii i sEMG specjalizujemy się od 1999 roku.

Diagnostyka i ćwiczenia EMG biofeedback.

Na każdej z wizyt wykonujemy zarówno diagnostykę sEMG jak i trening EMG biofeedback dlatego zamiast korzystać z gotowych programów indywidualnie dobieramy parametry terapii. Dzięki treningowi z bardzo czułym elektromiografem nasi pacjenci uczą się w jaki sposób przywracać utraconą sprawność, nawet jeśli ruch nie jest jeszcze widoczny.

facebook instagram