Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Nietrzymanie - jaki aparat i elektroda?

Które elektrody samoprzylepne wybrać?

Elektrody samoprzylepne umożliwiają o wiele bardziej komfortową i selektywną stymulację niż elektrody gumowe owijane namoczoną gąbką i mocowane paskami. Z elektrodami samoprzylepnymi stymulacja jest o wiele łatwiejsza i bardziej wygodna w stosowaniu a przede wszystkim, o wiele skuteczniejsza. Nigdy zabiegi z elektrodami “gąbkowymi” nie będą tak skuteczne, jak stymulacje z elektrodami samoprzylepnymi, realizowane w domu i regularnie powtarzane. Szczególnie przy porażeniach nerwów i zanikach mięśni.

Elektrody samoprzylepne są wielorazowego użytku dla jednej osoby, jednak trzeba pamiętać, że każde użycie elektrod samoprzylepnych, zmniejsza warstwę żelu i powoduje jego wysuszanie się. Dla zachowania najwyższej skuteczności i komfortu stymulacji, należy wymieniać elektrody po około 4- 6 tygodniach stosowania. Trwałość elektrod może być jednak znacznie krótsza jeżeli będą naklejane na skórę owłosioną, nieprzygotowaną do stymulacji poprzez przemycie ciepłą wodą i osuszenie lub jeżeli z powodów określonych wskazań, stymulacje są stosowane bardzo często lub bardzo długo w jednym zabiegu. Pamiętaj, aby zawsze po stymulacji nakleić elektrody na ich plastikowy podkład i schować do woreczka, aby się nie wysuszały. Nie przechowuj elektrod w lodówce, ani w pobliżu źródła ciepła.

Najbardziej uniwersalne i najczęściej stosowane są elektrody 50x50mm. Wybierz te elektrody jeżeli masz wskazania do stymulacji mięśni rąk i ramion, mięśni brzucha, mięśni podudzia (porażenie nerwu strzałkowego lub piszczelowego, opadanie stopy), do stymulacji kręgosłupa lub stymulacji nerwów unerwiających kończyny.

Do stymulacji kręgosłupa w odcinku szyjnym u osób dorosłych i młodzieży lub do stymulacji mięśni kończyn u dzieci w wieku powyżej 3 lat, lepsze będą elektrody 40x40mm.

Niemowlęta i małe dzieci o bardzo szczupłych rączkach, będą potrzebowały elektrod okrągłych o średnicy 25 lub 32 mm. Okrągłe elektrody o średnicy 25 mm, mają zastosowanie również do stymulacji mięśni twarzy lub nerwów twarzy (nerwu trójdzielnego) przy porażeniach (opadanie, powieki, kącika ust, niedosłuch) oraz do selektywnej stymulacji mięśni dłoni.

Elektrody okrągłe o większej średnicy – 5 lub 7 cm, mają zastosowanie do stymulacji dużych partii mięśni, jak np. mięśnie pośladkowe i mięśnie ud, jak również do stymulacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (elektrody fi 50.).

Elektrody podłużne 10×5 cm lub 9×5 cm są wskazane głównie do stymulacji mięśni ud lub czasami do stymulacji nadkręgosłupowej po to, aby objąć stymulacją jak najwięcej korzeni nerwowych.