Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 64 64 075 lub napisz: info@innomed.pl

Potrzebujesz pomocy?

Którą elektrodę doodbytniczą wybrać?

Wybierając elektrodę, przede wszystkim zwróć uwagę, czy przewody elektrody doodbytniczej są kompatybilne z Twoim aparatem do elektrostymulacji. Istnieje wiele rodzajów elektrod doodbytniczych i warto stosować tę, która najlepiej odpowiada potrzebom terapii. Kupując cały zestaw w INNOMED, masz pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały, a elektrodę dobierzemy zgodnie z potrzebami pacjenta. Jeżeli lekarz stwierdzi bardzo niskie napięcie zwieraczy lub ziejący odbyt, sugerujemy elektrodę PR-09A, ponieważ łatwiej utrzymać ją w odbycie w czasie stymulacji.
W pozostałych przypadkach zalecamy podłużne elektrody, o budowie zbliżonej do czopka. Są to elektrody Analis oraz Perisphera A i Perisphera AT. Są dłuższe, a ich zakres oddziaływania na mechanizmy zwieraczowe większy. Dla małych dzieci oraz osób, ze wzmożonym napięciem zwieraczy w wyniku problemów neurologicznych, polecamy elektrodę Perisphera AT. Jest cienka (10mm) i łatwo ją aplikować, bez odczucia dyskomfortu. Dla nastolatków i dorosłych polecamy elektrodę Perisphera A, szczególnie jeżeli są to nasi pacjenci, u których wykonujemy badanie EMG. Są to elektrody dwukanałowe, pozwalające na selektywną ocenę czynności zwieracza zewnętrznego i położonego głębiej w odbycie mięśnia łonowo-odbytniczego, którego czynność jest bardzo ważna dla osób cierpiących na przewlekłe zaparcia i nietrzymanie gazów.
Elektroda Analis jest wskazana głównie dla osób, które nie korzystają z badania EMG i terapii biofeedback. Zainteresowanych informujemy, że aplikacja elektrody doodbytniczej jest całkowicie bezbolesna.

Zaufanie i doświadczenie Dlaczego warto nas wybrać?

Zdrowa alternatywa dla wielu leków.

Właściwie dobrane parametry elektrostymulacji pozwalają nie tylko wzmocnić mięśnie, zregenerować nerwy obwodowe czy złagodzić spastyczność. Wielu naszych pacjentów dotkniętych bólem o lekkim lub umiarkowanym natężeniu redukuje lub całkowicie wyklucza leki przeciwbólowe. Przykładem na to jest kilkunastoletnia współpraca m.in. z Poradnią Bólu w Poznaniu.

Fachowa pomoc w doborze urządzeń i terapii.

Poza sprzedażą sprzętu i gabinetami neurorehabilitacji prowadzimy kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kupując sprzęt u nas możesz liczyć na fachową pomoc opartą o wiedzę i doświadczenie. Pacjentom których stan nie pozwala nas odwiedzić pomagamy prowadząc oparte o wnikliwy wywiad konsultacje zdalne - do rozwiązanie dużo skuteczniejsze niż gotowe programy. W elektroterapii i sEMG specjalizujemy się od 1999 roku.

Diagnostyka i ćwiczenia EMG biofeedback.

Na każdej z wizyt wykonujemy zarówno diagnostykę sEMG jak i trening EMG biofeedback dlatego zamiast korzystać z gotowych programów indywidualnie dobieramy parametry terapii. Dzięki treningowi z bardzo czułym elektromiografem nasi pacjenci uczą się w jaki sposób przywracać utraconą sprawność, nawet jeśli ruch nie jest jeszcze widoczny.