Arkadiusz Garczyk

Arek

alt

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

alt

Arkadiusz Garczyk

  • Technologie Neurorehabilitacyjne
  • Technologie Interfejsów nerwowych 
  • Technologie Biofeedback
  • Rehabilitacja ręki
  • Szkolenia

Już podczas edukacji w liceum, w klasie matematyczno-fizycznej, byłem zainteresowany technologiami biofeedback, szczególnie EEG biofeedbackiem. Wybierając kierunek studiów kierowałem się głównie tymi zainteresowaniami. Zwieńczeniem studiów z Fizyki Medycznej była obrona pracy magisterskiej pod tytułem "Analizy ilościowa sygnału EEG podczas snu u dzieci z migrenowymi i napięciowymi bólami głowy". Badania były prowadzone w Katedrze i Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wiedzę z zakresu technologii biofeedback i interfejsów nerwowych pogłębiam przede wszystkim podczas studiów własnych oraz uczestnicząc w certyfikowanych szkoleniach. Jestem również współautorem książki "Biofeedback Innowacje" pod redakcją dr Pawła Borkowskiego. Rozdział "Wstęp teoretyczny do treningu EMG Biofeedback i ETS w terapii zaburzeń neuromotorycznych po uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego" jest jedynym w języku polskim wprowadzeniem w tą interdyscyplinarną tematykę.

Obecnie moje zainteresowania zawodowe dotyczą inżynierii nerwowej, a przede wszystkim zastosowań technologii biofeedback i interfejsów nerwowych w neurorehabilitacji, wspomaganiu i rozszerzaniu ludzkich możliwości.

Pacjentów z zaburzeniami układu ruchu w następstwie chorób neurologicznych (udar, stwardnienie rozsiane, mózgowe porażenie dziecięce i inne uszkodzenia górnego neuronu) zapraszam na stronę udar.poznan.pl 

 
DSC 0031 DSC 0031 DSC 0031 DSC 0031 DSC 0031
 

Powrót do listy

+48 61 828 96 74alt+48 61 828 96 74