Ból porodowy

AUTOR: admin

PUBLIKACJA: 03 marca 2014

21Stymulacja okołoporodowa TENS stosowana jest w świecie już od 40 lat. Jest to metoda sprawdzona, skuteczna i co najważniejsze  –  100% bezpieczna dla matki i dziecka.

Stymulacja okołoporodowa TENS stosowana jest w świecie już od 40 lat. Jest to metoda sprawdzona, skuteczna i co najważniejsze – 100% bezpieczna dla matki i dziecka.

Nie ma żadnych działań ubocznych. Jeśli będziesz wkrótce rodzić – zapoznaj się z możliwościami jakie oferuje Tobie wypożyczenie INNOMED MamaTENS.

Możesz kupić stymulator, ale możesz go również od nas wypożyczyć ! Znacznie taniej.

Specjalistyczny stymulator do porodu INNOMED MamaTens na okres 30 dni – to oferta najlepsza dla Ciebie! Jeżeli Twoja położna nie zna jeszcze tej metody poproś ją, aby się z nami skontaktowała. Położne mogą skorzystać z profesjonalnego szkolenia zakończonego Certyfikatem. Posiadamy kilkanaście lat doświadczenia w stosowaniu metody TENS przy porodzie.

W przesyłce otrzymasz:

  • Stymulator INNOMED MamaTens z bateriami, przewodami i saszetką ochronną – gotowy do użycia
  • Polską instrukcję obsługi z ciekawymi informacjami o stymulacji w bólu porodowym
  • 1 komplet (4 szt) elektrod do stymulacji przed porodem, abyś mogła w spokoju poznać zalety TENS i sposób obsługi stymulatora. Zawsze lepiej posługiwać się     czymś znanym niż urządzeniem, którego nie znasz. Możesz juz przed porodem łagodzić bóle pleców lub przeciwdziałać obrzękom nóg.
  • 1 komplet (4 szt) elektrod do porodu, aby były świeże i jak najbardziej skuteczne, kiedy przyjdzie czas porodu
  • Smycz do zawieszenia stymulatora, aby był zawsze pod ręką, kiedy go potrzebujesz

Możesz również kupić najnowszy model stymulatora przeciwbólowego Body Clock Elle Tens+, który poza ulgą w bólu porodowym pomoże Ci również w rehabilitacji mięśni dna miednicy po porodzie.

Stosowanie stymulatora jest bardzo proste a Twoja położna może Tobie pomóc.

Dlaczego warto wypożyczyć INNOMED MamaTENS już przed porodem:

Skurcze porodowe rozpoczynają się na wiele godzin przedtem, zanim trafisz na oddział porodowy. DziękiINNOMED Mama Tens, którego masz już w domu, możesz od samego początku łagodzić bóle pleców, dominujące w pierwszej fazie porodu. Jeśli nawet zdecydowałaś się na znieczulenie zewnątrzoponowe, to i tak otrzymasz je dopiero w szpitalu i to dopiero wtedy, kiedy będzie odpowiednio duże rozwarcie.

Dzięki INNOMED Mama Tens, nie musisz już cierpieć przez wiele godzin i czekać na rozwarcie tym bardziej, że jak udowodniono w badaniach klinicznych, stosowanie TENS od samego początku pojawienia się skurczów, skraca pierwszy okres porodu nawet o połowę ! a to, oznacza co najmniej kilka godzin mniej wysiłku, mniej bólu, mniej zmęczenia. INNOMED MamaTens pomoże Tobie zachować więcej sił na drugi okres porodu.

Twoje mięśnie będą lepiej ukrwione i zrelaksowane, ponieważ w okresie pomiędzy skurczami stosuje się stymulację niską częstotliwością, która powoduje wzmożone uwalnianie endorfin. Aby poziom endorfin we krwi był odpowiednio wysoki, musi upłynąć minimum 1 godzina stymulacji. To kolejny, bardzo istotny powód, dla którego warto mieć INNOMED Mama TENS już przed porodem. Stosowanie TENS dopiero na sali porodowej uniemożliwia uzyskanie tego samego poziomu relaksacji chociaż z pewnością, lepiej stosować TENS później niż wcale.

Dzięki lepszej relaksacji mięśni pomiędzy skurczami, będziesz oddychać głębiej a mięśnie i krew będą lepiej utlenowane. Twoje dziecko będzie dzięki temu również lepiej dotlenione. Lepsza relaksacja mięśni przed skurczem, umożliwia im bardziej efektywną pracę i Twoje parcia będą skuteczniejsze oraz mniej bolesne. Mniejsze jest również ryzyko powstania uszkodzeń mięśni i nerwów dna miednicy.

W drugiej fazie porodu zdarza się często, że działanie znieczulenia chemicznego znacznie słabnie, a wtedy INNOMED MamaTENS staje się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. W stymulatorze INNOMED MamaTENS, wbudowany jest specjalny program na drugą fazę porodu. Umożliwia on łagodzenie odczuwania nawet bardzo silnych bólów. Uruchamia się ten program jednym kliknięciem przycisku i natychmiast odczuwasz znaczną ulgę w bólu.

Zawsze możesz poprosić o dodatkowe znieczulenie – jeżeli sama stymulacja nie znosi bólu w sposób wystarczający. TENS, jako naturalna metoda łagodzenia bólu, może być stosowany bezpiecznie z każdym środkiem znieczulającym. Co więcej, dowiedziono, że dzięki TENS zużycie środków przeciwbólowych spada nawet o 80% i ich skutki uboczne będą znacznie mniejsze.

Badania australijskiej firmy LabourTENS, przeprowadzone na grupie 300 kobiet rodzących ze stymulatorem, przyniosły nstp rezultaty:

  • 79,4 % kobiet uznało stymulator LabourTENS za bardzo pomocny
  • 98,2 % uznało stymulator LabourTENS za łatwy w obsłudze

W Wielkiej Brytanii, okołoporodowa stymulacja TENS jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia a ilość porodów z TENS zbliża się do 100 tysięcy rocznie. A oto główne zalety okołoporodowej stymulacji urządzeniem INNOMED MamaTENS, które decydują o stale rosnącej  popularności wykorzystania tej metody w czasie porodu w Polsce.

TENS umożliwia znieczulenie wolne od chemii i działań ubocznych i jest zdrowszy dla noworodka i rodzącej oraz tańszy w stosowaniu od innych form znieczulenia
TENS daje kobietom wzrost pewności w samodzielnym radzeniu sobie z porodem i lepszą kontrolę nad akcją porodową
TENS skraca okres porodu, kobieta jest bardziej zrelaksowana, łatwiej jej oddychać i przeć
TENS ogranicza ogólne zużycie środków przeciwbólowych w czasie całego porodu o średnio 50 – 80%
Wielu kobietom, szczególnie rodzącym powtórnie, stymulacja TENS wystarcza jako jedyna forma łagodzenia bólu porodowego
Większość kobiet rodzących pierwsze dziecko z wykorzystaniem INNOMED Mama TENS, życzy sobie tej metody przy kolejnym porodzie

Jeżeli masz jeszcze pytania zadzwoń – chętnie odpowiemy !

PDF
Drukuj
Email

Powiązane produkty

BodyClock.2